X
تبلیغات
رایتل
تاریخ : جمعه 10 شهریور 1391 | 16:05 | نویسنده : Ali

سردار نقدی در مراسم آغاز دوره آموزش فضای مجازی بسیج:

فضای مجازی یک میدان جنگ واقعی است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین فضای مجازی را صحنه واقعی یک میدان جنگ دانست و گفت: این روزها باید بیشتر از هر زمان دیگری در این فضا هوشیار بود و ابتکار عمل را داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ بسیجی محمد رضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم آغاز دوره آموزش تکمیلی فضای مجازی که از امروز در دانشگاه علوم حدیث آغاز شده است، گفت: این روزها اقتضای زمان و مکان برای جنگ با دشمنان اسلام تغییر کرده و فضای مجازی در حقیقت صحنه یک جنگ و رویارویی واقعی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان این مطلب که در این فضا طرفین به دنبال تاثیر گذاری در افکار، اعتقادات و باورهای یگدیگر هستند، خاطرنشان کرد: برای این کار از ابزاری به نام رسانه استفاده می شود و با توسل به رسانه ها به ویژه در فضای مجازی طرفین به دنبال تاثیرگذاری در باورهای یکدیگر هستند.

وی افزود: در این شرایط علاوه بر ابزار کارآمد رسانه، محیط های دانشگاهی و محیط هایی که جوانان در آن حضور دارند هم در بحث تاثیرگذاری نقش دارند، اما رسانه های فضای مجازی از اهمیت و تاثیرگذاری بیشتری برخوردار هستند و در این شرایط در فضای رسانه ای همواره دست برتر با جوانان رسانه ای کشور است، چراکه پیام رسانه های ما بر مبنای فطرت انسانی است.

سردار نقدی تصریح کرد: با وجود اینکه دنیای استکبار 30 هزار شبکه ماهواره ای و اینترنتی در دست دارد باز هم در مقابل قرارگاه سایبری بسیج و رسانه های وابسته حرفی برای گفتن ندارند و دست بالاتر همواره با رسانه های ما است و آنها بازنده هستند. در این شرایط اگر فضایی ایجاد شود که رسانه ها و سیستم های اطلاعاتی بتوانند افکار را تحت مدیریت و تحت تاثیر خود داشته باشند، بدون شک قدرت مطلق از آن ماست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به این مطلب که جنگ پیش رو جنگ افکار و اعتقادات است، اظهار داشت: باید در این شرایط ارزیابی دقیقی از شرایط و مشخصات کاربران فضای مجازی صورت گیرد و اطلاعات تمامی کاربران، دبیران و سردبیران باید به روز و آنلاین باشد.

سردار نقدی افزود: در این شرایط برای بازدهی بهتر و تاثیرگذاری بیشتر در فضای مجازی باید نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرد و این موضوع یکی از مهمترین اصول برای فعالیت در فضای مجازی است.

به گفته وی، در حال حاضر یکی از نقاط قوت ما در فضای مجازی این است که بسیجی هستیم و باید از این فرصت و ابتکار عمل های خود بیشترین استفاده را داشته باشیم.

ایشان در ادامه با اشاره به 3 ویژگی مهم فعالیت در فضای مجازی خاطرنشان کرد: اولین ویژگی استفاده از شبکه گسترده همکاران در این فضا است که باید به بهترین شکل ممکن مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه خلاقیت، ابتکار و نوآوری وی‍ژگی دوم فضای مجازی است، افزود: احساس مخاطب به بی طرفی رسانه در امر اطلاع رسانی سومین و مهترین وی‍ژگی رسانه های فضای مجازی است که باید تمام فعالان فضای مجازی به این موارد توجه داشته باشند.  • آسمان
  • خوانندگان و بازیگران
  • free counters