X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
تاریخ : سه‌شنبه 9 خرداد 1391 | 16:11 | نویسنده : Ali

www.Aboutorab.com

 

پرداختن به زندگى ائمه کارى است بزرگ و دشوار و تاب و توانى دیگر مى طلبد، زیرا آنان در چهارچوب اندیشه تنگ و حقیر ما نمى گنجند بلکه هستى خود را در راه اعلاى کلمه توحید و برافراشتن پرچم اسلام فدا کردند و همچنان در برابر خداى متعال به قصور و عجز خویش اعتراف مى کردند، امامانى که در زندگى سراسر جهاد و حماسه خود، کمترین غبار گرایش هاى مادى و زودگذر را به خود نگرفتند و همیشه افق دیدشان به فراسوى دنیا گسترش یافته بود. آنان پروانه وار به گرد معبود عالم مى چرخیدند، روزها را در میدان نبرد و شب ها را با راز و نیاز سپرى مى کردند. گاهى مصدر ظاهرى حکومت بودند و زمانى در بند زندان هاى خلافت، گاهى به ظاهر آزاد بودند و زمانى نیز تحت مراقبت هاى شدید امویان یا عباسیان، لیکن آنان را هیچ مانعى از انجام رسالت و ابلاغ پیام الهى باز نمى داشت. حیات آنان یکسره وقف خدا بود و دلشان مالامال از ایمان به حق، از مراحل (علم الیقین و عین الیقین) گذشته و در اوج (حق الیقین) سیر مى کردند و دیگر خودى نمى شناختند بلکه همه حق بودند و حقیقت. لذا مى بینیم قلب و اندیشه آنان سرچشمه جوشان معارف و علوم مى گردد و نیایش ها مى تواند چنین سخنانى به زبان آورد و این چنین منظومه عشق را بسراید.


امام هادى علیه السلام نیزمانند پدر بزرگوارش از دریاى بیکران دانش الهى بهره مند بود و معاصران خود را از وسعت علمى خویش متحیر مى ساخت. ایشان در سنین نوسالى با فاجعه وفات پدر مواجه شدند و فقها و علماى شیعه که امر امامت را از اصول دین مى دانستند و در این کار نهایت دقت و کنکاش را لازم مى دیدند و تنها با اتکا به دلایل و براهین قطعى، امامت شخصى را مى پذیرفتند و براى احساسات و عواطف در این مجال، نقشى قائل نبودند و خود را در پیشگاه خداوند مسؤول مى شناختند، به امام هادى علیه السلام به عنوان دهمین پیشواى خود رجوع کردند.

امام هادى علیه السلام تنها نماینده و سخنگوى جبهه مخالف حکومت عباسى و یکى از رهبران پیشقدم این امت در روش پیکارگرانه اش علیه طغیانگرى و ستم به شمار مى رفت و موضعى مخالف و انعطاف ناپذیر در برابر پادشاهان و حکام عصرش اتخاذ کرده بود و با هیچ یک از آنان از در دوستى وارد نشد بلکه دور بودن و اجتناب از آنان را در سرلوحه کار خود قرار داده بود و همین مسئله آنان را به کینه توزى و دشمنى با امام و ایجاد هر نوع تضییق و فشارى علیه ایشان وادار مى کرد.

 

شما بازدید کنندگان محترم می توانید این نرم افزار را از سایت ابوتراب دانلود کنید.

 

حجم فایل: 330 کیلوبایت

لینک دانلود: مستقیم

رمز: www.aboutorab.com

منبع: Shiasun.com

 

نوشته شده توسط گروه دانلود

  • آسمان
  • خوانندگان و بازیگران
  • free counters