X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
تاریخ : شنبه 6 خرداد 1391 | 19:16 | نویسنده : Ali

کلمه ی «Armageddon»،«هَرْمَجِدُّون» واژه ای است اصلا یونانی که بنا به تعریف واژه های آمریکایی همچون فرهنگ «وبستر» به معنی نبردهایی حق و باطل در آخرالزمان است .

همچنین این واژه نام شهری است در منطقه عمومی شام که بنا به آنچه در بابا شانزدهم مکاشفات یوحنا ، در عهد جدید آمده است ، جنگی عظیم در آنجا رخ می هد و مرحله حاضر از زندگی بشر در آن زمان پایان می یابد. به عبارتی نبرد مذکور ، مقدمه تحولی بزرگ است که سرنوشت نهایی آدمی بر روی کره زمین به آن بستگی دارد .

حادثه شرف ظهور ، حادثه ای بزرگ است و قدرت های بزرگ جهان ، سیاست خارجی خود را بر مبنای حوادثی که پیش از آن رخ می دهد جهت داده و نقشه های نظامی خود را به شکلی سامان داده اند که آمادگی های لازم برای این حادثه در آن ملحوظ باشند . این در حالی ایت که مؤسسات دینی و رسانه های این دولت ها نیز ، مردم خود را برای پیشباز این جادثه آماده می سازند .این مؤسسات دینی همراه رسانه های دیداری و شنیداری این دولت ها ، از سال های دهه هشتاد میلادی مردم خود را به ایمان جمعی به وقوع حادثه ای بزرگ در سرزمین شام که به نبردی هسته ای خواهد انجامید توجه داده اند . این مؤسسات پیوسته مردم خود را به ایمان به این نکته فرا می خوانند که به زودی لشکری از دشمنان مسیح که بدنه اصلی آن از میلیون ها نظامی تشکیل یافته ، از عراق حرکت میکند و پس از گذشتن از رود فرات (که در آن زمان به خشکی گراییده است) به سوی قدس رهسپار می شود.
اما نیروهای مؤمن به مسیح ، راه این لشکر را سد کرده و همگی در «آرماگدون» با یکریگر برخورد خواهند کرد و در این مکان است که درگیری اتفاق خواهد افتاد . صخره ها ذوب می شوند ... دیوارها بر زمین فرو می غلتند ... پوست تن انسان ها در حالی که ایستاده اند ذوب شده و میلیون ها نفر از بین می روند ... و این نبرد نهایی و هسته ای است. سپس مسیح برای بار دوم از جایگاه بلند خود بر زمین می آید و پس از چندی زمام رهبری جهان را در دست گرفته و صلح جهانی را برقرار میکند . او دولت صلح را بر زمین نو و زیر آسمانی تازه بنا میکند و این مهم را از مرکز فرماندهی خود در قدس عملی میسازد.

یک بررسی انجام گرفته از سوی مؤسسه «تلسن» که در اکتبر سال 1985 میلادی به نشر رسیده است ، نشان میدهد که در حال حاضر 61 میلیون آمریکایی در انتظار واقعه آرماگدون گوش خوابانده اند و این در حالی است که ذکر مؤسسات دینی و ایستگاه های رادیو تلوزیونی که به این مهم پرداخته اند ، در این مجال میسر نیست .

مؤسسات دینی آمریکایی این نکته را روشن ساخته اند که سپاهی که ازعراق به سوی قدس رهسپار خواهد شد ، بنا به پیشگویی حرقیال از نظامیانی از عراق ، ایران، لیبی، سودان و قفقاز در جنوب روسیه تشکیل میشود . مدارس انجیلی در آمریکا بر پایه این تحلیل که واقعه آرماگدون تنها حادثه ای است که بازگشت دوباره مسیح را به زمین ممکن می سازد ... و این واقعه بسیار نزدیک است ، به تبلیغ این دیدگاه پرداخته اند .

آرماگدونی که این عده از آن سخن میگویند ، همان حادثه عظیمی است که پیش از ظهور مهدی (عج) رخ خواهد داد ، همان حادثه بزرگی که ائمه ما (ع) ، نام «قرقیسیا» را بر آن اطلاق کرده اند. ائمه ما ، از این نکته خبر داده اند که میلیون ها نظامی از آمریکا، اروپا، روسیه، ترکیه، مصر و دول مغرب عربی به اضافه سربازانی از سرزمین شام شامل کشورهای سوریه، اردن، لبنان، فلسطینو اسرائیل همگی در ناحیه ای در این محدوده تحت عنوان «قرقیسیا» با یکدیگر برخورد کرده و پس از حصول درگیری ، این سفیانی است که همگی را چونان کشتزاری درو شده در هم می کوبد و از صحنه نبرد پیروز بیرون می آید .
در صحیحه ی میسّر از امام باقر (ع) نقل است که فرمودند : «ای میسّر! از اینجا تا قرقیسیا چقدر راه است؟ » عرض کردم : همین نزدیکی ها در ساحل فرات قرار دارد . سپس فرمودند : «اما در این ناحیه واقعه ای اتفاق خواهد افتاد که از زمانی که خداوند متعال آسمان ها و زمین را آفریده بی سابقه بوده ، چنان که تا وقتی آسمان ها و زمین بر پا هستند هم ، واقعه ای همچون آن اتفاق نخواهد افتاد ...  سفره ای است که درندگان زمین و پرندگان آسمان از آن سیر می شوند.» امثال این روایات از امام صادق (ع) و سار ائمه نقل شده است .

به هر حال مؤسسات دینی انجیلی آمریکا و اروپا آنچه را روانشناسان گفته اند در قضیه بازگشت دوباره مسیح به زمین پس از حادثه آرماگدون ، به کار بسیته و به این گفته قائل اند که بی گمان امکان تحقق هر توع پیشگویی در وهله نخست به ایمان مردم به آن و به پافشاری شان بر ضرورت به کرسی نشستن آن و همچنین به شمار نفرات آنها و شمار نفرات کسانی بستگی دارد که رهبری کاروان تبلیغاتی به راه افتاده برای تحقق بخشیدن به آن پیشگویی را بر عهده دارند .


شاید این جمعه بیاید ، شاید ...


منبع : مهدی بیا  • آسمان
  • خوانندگان و بازیگران
  • free counters