X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
تاریخ : چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 | 15:12 | نویسنده : Ali

حجاب: تلالو شبنم برچهره گل است

حجاب: آوای ملکوتی جمال طلبی
زن است

حجاب: ترنم ایمان بر لبان گویای غیرت است

حجاب: بوی خوش گل عفاف است

حجاب: سپری است قوی در برابر
شمشیر های نگاه

حجاب: فریاد و رنگ تقوا است

حجاب: نشان وقار وعلامت افتخار وعزت نفس است


حضرت موسی بن جعفر(ع) از پدران گرامیش از حضرت امیرالمؤمنین (ع) نقل فرمود که:

روزی شخص نابینایی اجازه ورود خواست. فاطمه علیهاسلام برخاست و چادر به سر کرد. رسول خدا فرمود:« چرا از او رو می‌گیری، او که تو را نمی‌بیند؟» فاطمه عرض کرد:« او مرا نمی‌بیند، اما من که او را می بینم. و او اگر چه مرانمی‌بیند ولی بوی مرا که حس می‌کند.» رسول خدا فرمود:« شهادت می دهم که تو پاره تن منی.»
روزی رسول خدا از اصحاب خود پرسید:


« نزدیکترین حالات زن به پروردگارش کدام است؟» اصحاب نتوانستند جواب بدهند. این سؤال به گوش فاطمه(س)رسید. فاطمه فرمود:« نزدیکترین حالات زن به پروردگارش وقتی است که در خانه اش بنشیند (و خود را در کوچه و بازار، جلو چشم نا محرمان قرار ندهد.)» وقتی رسول خدا این سخن را شنید، فرمود:« فاطمه پاره تن من است.»


امیرالمؤمنین (ع)می‌فرماید:


روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟» فاطمه (س) پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند » رسول خدا فرمود:« فاطمه پاره تن من است »


رسول خدا بعد از ازدواج فاطمه (س) کارها را بین او و علی (ع) تقسیم کرد و فرمود کارهای منزل با فاطمه و کارهای خارج از منزل با علی. فاطمه(س)می‌فرماید:« هیچ کس نمی‌‌داند من چقدر خوشحال شدم که رسول خدا مرا از ظاهر شدن در پیش چشم مردان معاف کرد.»روزی فاطمه زهرا (س)به اسماء فرمود:


« چه بد است این تخته‌هایی که بدن مرده را برای تشییع جنازه روی آن می‌گذارند! زیرا وقتی زنی را روی آن قرار می دهند و پارچه ای بر بدنش می کشند، حجم بدن او معلوم است.» اسماء گفت:« من که در حبشه بودم، می‌دیدم مردم آنجا تابوتی از چوب درست می‌کردند و مرده را داخل آن می‌گذاشتند.»
سپس اسماء با چوب خرما تابوتی لبه‌دار درست کرد و به فاطمه (س) نشان داد. حضرت فاطمه بسیار خوشحال شد و فرمود:« این خیلی خوب است. وقتی مرده را داخل آن قرار دهند و پارچه‌ای روی آن بکشند، دیگر معلوم نمی‌شود مرده مرد است یا زن.» و فرمود:« پس از مرگم، مرا در همین تابوت بگذارید.»  • آسمان
  • خوانندگان و بازیگران
  • free counters